Гострі респіраторні вірусні захворювання (ГРВЗ) - це група хвороб вірусного походження, що супроводжуються ураженням слизових оболонок дихальних шляхів та загальною інтоксикацією організму.
Грип - різновид ГРВЗ, що викликаний різними штамами родини ортоміксовірусів і може призвести до небезпечних ускладнень. Діагностують грип за допомогою лабораторних досліджень або за симптоматикою. Якщо з певних причин лікар не може провести дослідження, захворювання визначають за такими ознаками:
-
катаральний синдром: чихання, сльозотеча, закладеність носа, нежить, дертя та біль у горлі, кашель (сухий на початку захворювання).
-
інтоксикаційний синдром: підвищення температури до 38.5 С і вище, озноб, кволість, ломота та біль у м'язах і суглобах, біль при русі очима, головний біль, нудота, блювання, запаморочення, непритомність, надмірне збудження, судоми.
Існують два шляхи передачі ГРВЗ: повітряно-крапельний та контактно-побутовий.
Повітряно-крапельний шлях - збудник (вірус) потрапляє до організму через повітря. Коли хвора людина чихає або кашляє, разом із часточками, мокроти та краплинами слини у навколишнє середовище потрапляють віруси.
Контактно-побутовий шлях - вірус потрапляє до організму через контакт (рукопотискання, поцілунок тощо) або предмети побуту (посуд, дитячі іграшки, ручки дверей та ін.)
Якщо ознаки захворювання з'явились у дитини протягом дня, її ізолюють від здорових вихованців. Залежно від самопочуття дитину залишають в ізоляторі до приходу батьків або госпіталізують. Першу долікарську допомогу хворій дитині повинна надати медична сестра. Вона повідомляє батьків про хворобу та стан дитини, веде медичне спостереження за хворою дитиною до госпіталізації чи приходу батьків, організовує госпіталізацію хворої дитини за необхідності.
Медичний працівник - Ніколенко Євгенія Іванівна.